پیام حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حسین زاده به مناسبت ارتحال آیت الله حسن زاده آملی

بسم الله الرحمن الرحیم

رحلت عالم فرزانه عارف فقیه سالک الی الله ذوعلم قرآن و برهان، عرفان و اخلاق، حکمت و معرفت، فلسفه و منطق، صاحب معارف جلیه، خفیه و غریبه. عالم عامل که در تربیت نفس خود و نفوس شاگردان خود مجدانه کوشا و پویا بود. مقید به آداب و دلی آرام و نفسی سلیم داشت و با اربعین‌های تهذیبی و تربیتی در پایان عمری فاخرانه و عارفانه در اربعین ارباب عالم حضرت سیدالشهدا علیه السلام به عالم اعلی علین بار یافت و در جوار قرب حق تعالی آرام گرفت .

ارتحال حضرت آیت‌الله حسن‌زاده آملی را به امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عالیقدر خصوصا آیت الله العظمی جوادی آملی و نیز شاگرد خاص آن عالم وارسته وله حق پیوسته جناب آقای دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی و فرزندان و شاگردان ایشان و جامعه قرآنیان کشور تسلیت عرض می‌کنیم.

                                                                                                           دبیر کل بنیاد قرآن

سید مهدی حسین زاده

خبر مدیران قرآنی حکمرانی

باسمه تعالی

با درود به روح مطهر امام خمینی و شهیدان انقلاب اسلامی، بنیاد قرآن مفتخر است که از آغاز انقلاب اسلامی در سال 1359 تاسیس و تا کنون که چهل سال از عمر با برکت و عزتمند خود را سپری می‌کند تواسنته است همراه با انقلاب اسلامی به سوی توسعه و ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت علیهم السلام گام به گام حرکت کند.

اینک در چهلمین سال تاسیس بنیاد قرآن در راستای اجرای منویات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری با حضور فعال نسبت به حضور فعال در جامعه و همگام با نقش آفرینی آحاد مردم، هیات اندیشه ورز سیاسی این بنیاد با یاری جمعی از خردمندان دینی، انقلابی و سیاسی تحت لوای قرآن حکیم و در راستای اهداف دولت سیزدهم طرحی با عنوان “آموزش و تربیت مدیران قرآنی حکمرانی” تنظیم و تدوین نموده است.

امید داریم این نهال در ادامه و استمرار دولت اسلامی با تبیین اندیشه‌های قرآنی درزمینه پیشگیری از فساد و تربیت مدیران قرآنی حکمرانی به درختی تنومند تبدیل گردد تا از برکات شاخه‌ها و ثمره‌های آن با عنایت و حمایت دولت، ملت بزرگ و انقلابی ایران بهره مند گردد، و به طریق اصولی به جای مبارزه با فساد، ریشه‌ی آن خشگیده و پیشگیری از فساد صورت گیرد بدیهی است با تربیت مدیران قرآنی، سوء مدیریت‌ها مرتفع و با تحقق اسناد بالادستی نظام مقدس جمهوری اسلامی و تعین مفاهیم مدیریت قرآنی، تحول انقلابی و مدیریت جهادی محقق خواهد گردید. لذا از همه اندیشمندان، محققان، کارشناسان، مدیران و نیز از همه دست اندرکاران و همراهان ستاد مردمی دکتر سید ابراهیم رئیسی تقاضای همکاری و ارائه طرح ها و برنامه های انان را در جهت ارتقاء طرح و کاربست آن داریم.

در همین راستا به عنوان بارورتر نمودن این حرکت با برگزاری هم اندیشی و نشست‌های تخصصی پیرامون راه کارهای پیشگیری از فساد و چگونگی تربیت مدیران قرآنی حکمرانی اقدام خواهیم نمود.

 

حضرت حجة الاسلام و المسلمین جناب آقای سید مهدی حسین زاده

دبیر کل بنیاد قرآن و رئیس  هیأت امنای ستاد مردمی سمر